Artikelen & blogs > Melk uw huis
Het woord “overwaarde” verdient de hoofdprijs als meest misleidende term van de afgelopen decennia. Bij overwaarde is uw huis meer waard dan de hypotheekschuld. Veel woningeigenaren worden daar onrustig van. Oorzaak: twintig jaar krediet- en hypotheekreclames veranderden de huisbezitter in een blinde woonconsument. Een woonconsument wil “overwaarde benutten”. Dat is extra lenen met je huis als onderpand. En of er nu een krediet- of landencrisis voorbij zeilt, de woonconsument blijft zijn huis zien als de goud spuwende wonderezel uit het sprookje van de gebroeders Grimm. Je roept “ezeltje strek je” (lees: je volgt een hypotheek’advies’) en je woning zou euro’s braken. Eindeloos en zonder risico.
Geloof niet in sprookjes. En u ziet talloze manieren om uw huis écht te melken. Neem vakantiewoningruil. U boekt deze zomer geen duur vakantie-appartement, maar ruilt uw huis met iemand in Spanje, New York, Zuid-Afrika of waar dan ook (google op ‘vakantiewoningruil’). Ook tijdelijke verhuur kan geld opbrengen, een opluchting als u met twee huizen zit (voorwaarden op www.eigenhuis.nl).

Uw huis is ook dé ideale plek voor een feest, diner of (condolatie)bijeenkomst. Waarom een anoniem zaaltje huren? Een goede cateraar tovert uw woonkamer om in een restaurant, terwijl een dj uw tuin of straat tot danszaal maakt.
De kinderen kunnen bij u gratis op kamers. Dat scheelt als er straks geen basisbeurs meer is. Ook een kostganger, gastouderschap of bed and breakfast kan geld opbrengen. En heeft uw huis een zelfstandig deel? Verhuur het (als box 3-vermogen), of werk er als zzp-er en trek de kosten af van de winst. Denk ook eens aan uw woning als gesubsidieerde energiebron (zie www.energiesubsidiewijzer.nl). Of als belegging, simpelweg door de aflossing van uw schuld. Een hypotheekvrij huis komt goed van pas, als u na pensionering extra armslag wilt.
Snapt u het? Niet uw hypotheek maar uw huis is de wonderezel uit het sprookje van Grimm. En waarom zou u die ezel belenen als u deze eindeloos melken kan?
Snel verdienen
Verhuur een kamer. De inkomsten aan huur, inclusief service- en stookkosten, zijn belastingvrij als deze in 2010 niet hoger zijn dan 4.264 euro. Dat lukt met een kamerhuur van maximaal 355 euro per maand.
Risico
Kamerverhuur kan uw privacy en leefruimte beperken. Daarnaast kunnen de inkomsten eruit het recht op huursubsidie en/of een bijstandsuitkering verlagen.
Lees ook: Simpel bellen
En volg me op Twitter!
Trefwoorden bij deze publicatie: Eigen huis | Hypotheek | Verdienen | Wonen
Gepubliceerd in NRC Weekblad op 15-05-2010 en heeft ongeveer 385 woorden.
Laatste artikelen (overzicht)
| 04-02-2012 | Wees zuinig, want geld is ingeblikt geluk |
|---|---|
| 28-01-2012 | Dromen over rijkdom voor 15 euro per maand |
| 21-01-2012 | Tussenpersoon is een dure, overbodige schakel |
| 21-01-2012 | Je nieuwe hobby |
| 14-01-2012 | Studeer niet roekeloos op de pof |
| 07-01-2012 | Hoe verdeel je de financiƫle lasten in een relatie? |
| 24-12-2011 | Kerst zonder cadeaus, kan dat? |
| 24-12-2011 | Denk je rijk |
| 17-12-2011 | Is het tijd voor een vakantiehuisje in Griekenland? |
| 17-12-2011 | Geloof in toeval |
Blijf op de hoogte via RSS-feed | |
Meer artikelen...
Recente Boeken (overzicht)
Meer boeken...


Blijf op de hoogte via RSS-feed
Goed met Geld. Hoe financiele opvoeding loont
Sparen voor later en nu
Samen Rijk Worden